מִבְזְקֵי נְגִישׁוּת

ראו הוזהרתם: גל תביעות ייצוגיות

הנגשת אתרים למסעדות

הרבה שואלים אותנו האם חולה חובת הנגשת אתרים למסעדות, תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות לשירות – התשע"ג, 2013) מחייבות מזה כעשור הנגשת אתרי אינטרנט בישראל. 

יצוין כי תקנות אלו צוברות בשנים האחרונות מודעות הולכת וגדלה בקרב הציבור הרחב. הסיבה המרכזית לכך היא חשיפתם של בעלי אתרים שטרם הנגישו את אתרי האינטרנט שלהם בפני תביעה אזרחית או מנהלתית. סיטואציה זו עלולה לפגוע עמוק בכיסם ואף להוביל חלילה לפתיחת תיק פלילי כנגדם. 

חרף המציאות המתוארת, למרבה הצער ישנם גם נכון למועד כתיבת שורות אלו, לא מעט בעלי אתרים שבחרו להתעלם מבקשות חוזרות ונשנות המפצירות בהם להשלים את תהליך הנגשת אתרי האינטרנט שלהם. בכך אלו מטרפדים כל אפשרות עבור בעלי מוגבלויות או אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים לשוטט באתרי האינטרנט שלהם, וכאמור עוברים על החוק. 

על אף חוסר המענה ולעיתים התעלמות מוחלטת מצד בעלי האתרים, השנה האחרונה התאפיינה בגל חסר תקדים של תביעות ייצוגיות בניסיון לאכוף את החוק הלכה למעשה. הפעם עמדו במוקד בעלי מסעדות ובכירים בענף הקולינריה הישראלי שספגו תביעה ייצוגית, שעל פי גורמים יודעי דבר הגיעה לסכום מצטבר משוער של כחצי מיליון שקלים (!)

"עושים שוויון" – מקדימים תרופה למכה ונמנעים מתביעה 

חברת "עושים שוויון" המתמחה בהנגשת אתרים בכפוף לתקן הישראלי 5568 ברמה AA, חרתה על דגלה מאז היווסדה ליווי של בעלי אתרי אינטרנט מכל הסקטורים במשק. המטרה: מעטפת שירותי הנגשה מלאים שיאפשרו הגנה על העסק בפני תביעת נגישות.

במדינה החותרת לממש את עיקרון השוויוניות בין כל סוגי האוכלוסיות, אנו מאמינים כי מתפקידנו לאפשר לכל אדם באשר הוא אדם, ללא קשר למגבלה פיזית, חושית, נפשית, שכלית או מוטורית, לזכות לגישה חופשית ברשת האינטרנט בהתאם לצרכיו.

אנחנו באמת עושים הכל…
הכירו את שירות המדריכים שלנו
 
1. לוֹחֲצִים עַל כַּפְתּוֹר הַנְּגִישׁוּת שֶׁנִּמְצָא בָּאֲתָר.
2. לְאַחַר מִכֵּן לוֹחֲצִים עַל כַּפְתּוֹר לְשִׂיחָה עִם מַדְרִיךְ.
3. הַמַּדְרִיךְ מְחַיֵּג אֲלֵיהֶם, וְעוֹזֵר לָהֶם לְבַצֵּעַ אֶת הַפְּעֻלָּה בְּתוֹךְ הָאֲתָר.
4. הַמַּדְרִיךְ זוֹכֵר אֶת אוֹתוֹ אָדָם עִם הַצְּרָכִים הַמְּיֻחָדִים וְאֶת הַקְּשָׁיִים שֶׁלּוֹ, וּבְפַעַם הַבָּאָה שֶׁיִּתָּקֵל בְּקֹשִׁי הוּא יַעֲלֶה מוּלוֹ שׁוּב וְיַעֲזֹר לוֹ.

אנו מזמינים אתכם להצטרף ללקוחות רבים שכבר הנגישו בהצלחה את אתרי האינטרנט שלהם, ולוקחים חלק במהפכת הנגישות המקוונת של מדינת ישראל.
קראו בהרחבה על תוסף נגישות של חברת עושים שוויון

יחד, בכוחות משותפים ומתוך אמונה בצדקת הדרך, נהפוך את החברה שלנו לשוויונית יותר !

המשיכו לקרוא על תביעת נגישות אתרים

מהי הצהרת נגישות?

תקנות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמת נגישות לשירות – התשע"ג, 2013) מחייבות מזה כעשור הנגשת אתרי אינטרנט בישראל. 

מנכ"ל החברה מתארח בערוץ 14

הסיפור של עושים שוויון, היכנסו וצפו ברם אסייג, מנכ"ל החברה מתארץ אצל עדן ועודד בערוץ 14 ומסביר בדיוק מה הניע את הפרויקט המדהים של עושים שוויון

איך מנגישים אתר אינטרנט

רוצים לדעת איך מנגישים אתר אינטרנט לבעלי מוגבלויות? מוזמנים להכנס למאמר הבא שסוקר בצורה מקיפה את הדרכים להנגשת אתרי אינטרנט בצורה נכונה

יועץ נגישות אתרי אינטרנט

העסקת יועץ נגישות אתרי אינטרנט מקצועי אשר בקיא בהנחיות ה-ADA היא צעד חיוני לבעלי עסקים. מוזמנים להכנס למאמר המלא ולקרוא על היתרונות של ייעוץ נגישות אתרים

חובת הנגשת אתר אינטרנט

חובת הנגשת אתר אינטרנט היא קריטית באינטרנט, כאשר יותר ויותר ארגונים ועסקים מכירים בצורך להפוך את הנוכחות המקוונת שלהם לנגישה לכל המשתמשים.

איך תדעו אם האתר שלכם נגיש?

מהי באמת המשמעות של אתר נגיש באינטרנט? במילים פשוטות, מדובר בכך שכולם יוכלו להשתמש באתר